728 X 90

Ubrukelige kropper

Av Sunniva — March 08, 2011

Marit Bjørgen var helt suveren under VM, desverre stilte hun opp til medaljesermonien på lørdag i kort, ermeløs kjole. Det var pinlig. Hun burde forstå at når hun har en så muskuløs kropp er det eneste riktige å gjøre å dekke den til. Jo mer, jo bedre.

Hvis ikke sitter folk hjemme rundt middagsbordet og kommer med kommentarer som dette:

Det er ikke første gangen dette skjer, Marit har utsatt det norske folk for kroppen sin i kjole ved flere anledninger. På idrettsgalla, for eksempel, eller i studio hos Fredrik Skavland. Ingen av gangene har folk likt det og på trikken har folk snakket om det og kommet med kommentarer som dette:

Konsekvensene er mange. Det kan hende at norske jenter og kvinner får forskrudde idealer av å se lettkledde idrettsstjerner i verdenstoppen. Før vi vet ordet av det kan vi ha en hel generasjon unge jenter som er opptatt av styrketrening, utholdenhet og oksygenopptak. De kommer til å velte ut av treningsstudioene proppfulle av muskler og snart er det ingen norske menn som vil ligge med dem og befolkningen kan stå i fare for å dø ut. Problemet kan også komme i land som USA, her er det dessverre førstedamen som har lagt til seg uvanen å vise overarmene i utide.

Jeg vil slå et slag for kvinnekroppen som utstillingsobjekt! Kvinnekroppen må se bra ut i kjole og dekkes til på et passende tekkelig vis. Du trenger ikke bruke kvinnekroppen til noe. Menn kan bruke kroppen istedet. De kan godt stille opp med åpen sjorte, i bar overkropp og gjerne samtidig som de løfter noe tungt eller slår noe litt hardt. Kvinnekroppen bør ligge i ro og hvis den er tynn og ikke er for muskuløs kan den godt være litt avkledd, det er vakkert.

Kvinne, vær stolt av kroppen din! Vær stolt av kroppen din fordi den er slank og vakker, men fall for all del ikke i fella for å være stolt av den fordi den er sterk og gir deg muligheten til å gå lange turer, løpe fort, løfte tungt, klatre opp fjellvegger eller sykle langt. Hvis du faller i fella må du i det minste sørge for å skjule det godt, for det er ikke fint.

Om forfatteren

Sunniva

27 år, Oslo, samfunnsøkonom. Sosialist, feminist, miljøverner. Lever i tiden og forventer effektivitet!

Se alle innlegg skrevet av Sunniva

(5) Kommentarer

  1. Olivia
    olivia
    09/03/2011 at 09:53

    Godt skrevet Sunniva!

  2. Ingvild Reymert
    Ingvild
    09/03/2011 at 10:39

    Godt skrevet av Sunniva. Irriterer meg også grønn over alle de som kritiserer Marit Bjørgen for at hun ikke ser "bra" ut i kort kjol, , etter at hun har vunnet 4 gull og en sølv i VM.

  3. Ida
    09/03/2011 at 13:58

    Haha! Kjempebra skrevet!

  4. Raymond
    09/03/2011 at 16:47

    Elendig. Bjørgen har en fantastisk kropp.

  5. Pingback: Om å sko seg på Balkan | MadDam

Hva mener du?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kropp

Dei sanne andleta

Dei sanne andleta

- Mer åpenhet, mindre skam! Det skriv Louiza Louhibi på bloggen[...]

Jobb

Frivillig deltid er en illusjon

Frivillig deltid er en illusjon

I gårsdagens Dagens Næringsliv argumenter Mathilde Fasting fra Civita for[...]

Studieliv

Like menn leker best?

Like menn leker best?

Jeg har bestemt meg. Jeg kommer ikke til å gå[...]

Ideer

Kunnskap på anbud

Kunnskap på anbud

  Om demokrati på First House-måten. I Dagbladet 04.04.2012 skrev[...]

Lik oss på Facebook